Romana Deutsch Magyar

Az ERASMUS + az Európai Unió új, 2014-2020 közötti időszakra vonatkozó, oktatási, képzési, ifjúsági és sportprogramja, melynek célja, a foglalkoztathatóság növelése képességek és készségek fejlesztésével, valamint oktatási, képzési és ifjúsági tevékenységek vagy sportolási lehetőségek biztosításával.

Áprilisban a brassói Remus Răduleţ Energetikai Műszaki Főgimnázium végrehajtotta az ERASMUS + cterrbv- ÚT A JÖVŐBE projekt négy szakaszának két részét.

Így 10 tizenegyedikes diák, automatizálási technikus és villanyszerelő technikus profilról, részt vettek a debreceni National Instruments gyár 3 hetes gyakorlati képzésén.

"A gyárban végzett 15 munkanap alatt a diákok szakmai beilleszkedésük megkönnyítéséhez szükséges magas színvonalú gyakorlati képzésen javítottak képességeiken. A szakgyakorlat résztvevői azon készségeiket is fejlesztették, melyek megnövelik tekintélyes cégeknél való alkalmazási esélyeiket. A technológia gyors fejlődése, az elektronika területén bekövetkező változások állandó alkalmazkodásra és szakmai továbbképzésekre kényszeríti a tanárokat, hogy tantárgyukat a mai technológiákhoz tudják igazítani. Ezért három mérnök- tanárunk ugyanannál a vállalatnál szakosodott, ugyanabban az alapképzésben, így is fejlesztve szakmai és szociális készségeit ", meséli Ioan Sorin Buksa tanár úr, a brassói Remus Răduleţ Energetikai Műszaki Főgimnázium igazgatója.

 

 

A brassói Remus Răduleţ Energetikai Műszaki Főgimnázium megszervezte 2018. 05. 07.– 2018. 05.18. periódusban az Erasmus + 2017 -1- RO01-KA116-036182 E+ = cterrbv- ÚT A JÖVŐBE projekt utolsó szakaszát, a Kossuth Lajos Műszaki Főgimnázium és más győri oktatási partnerekkel közreműködve. A mobilitás célja: magas színvonalú külföldi szakképzés, munkahelyi gyakorlati tapasztalatok szerzése, valamint azon kulcskompetenciák és szakmai készségek fejlesztése, melyek feltétlenül szükségesek a 11 résztvevő munkaerő- piaci beilleszkedésének optimalizálása szempontjából.

A szakmai kompetenciák mellett a tanulók javították angol nyelvtudásukat, csapatmunka- készségüket, önállóságot/ self- managementet,  a sokféleség- elismerését, toleranciát, valamint állampolgári jogokról és kötelességekről/ citizenshipről tanultak.

A napi 6 órás gyakorlati képzés után a résztvevők szakmai dokumentációs programokon vettek  részt a győri egyetem automatizálási laboratóriumában, az Audi vállalatnál, az Audi szakképzési központjánál , IGM Robottehnic, Engenierugsinstruments, valamint a Gonyu elektromos erőműnél/ központban.

A szabadidős kulturális program a győri városnézést, a budapesti, bécsi, pozsonyi, pannonhalmi és pápai látogatásokat is tartalmazta. A résztvevők másik tevékenysége egy gyógy- és melegfürdő látogatása volt, ahol az egyik diák szerint, a vízi túlélési technikákat is gyakorolták.

                

Képtár