Romana Deutsch Magyar

Az "ERASMUS +"- AZ AKTÍV ÉLETÉRT- en keresztül a brassói Remus Răduleţ Energetikai Műszaki Főgimnázium tanulói a gyakorlatot a magyarországi National Instruments- nél végezték.

A brassói Remus Răduleţ Energetikai Műszaki Főgimnázium diákjai második alkalommal is gyakorlatukat Magyarországon, a debreceni, rangos multinacionális National Instruments- nél végezték. Ez a képzés a 2014-1-RO01-KA102-000242 mobilitási projekten keresztül valósulhatott meg az új Erasmus + program keretében.

Az EU 2014- ben indított programjának szerepe az oktatás, a képzés, az ifjúság és a sport támogatása, valamint a társadalmi- gazdasági változásokhoz való hozzájárulás gazdasági fejlődés elősegítésével, munkahelyteremtéssel, valamint a társadalmi egyenlőség megvalósításához és a társadalmi beilleszkedés előmozdításához való hozzájárulással.

A Debrecenben működő National Instruments aktívan részt vesz európai projektekben, különösen a kutatás és az innováció területén, de tapasztalattal rendelkezik a szakképzési mobilitás területén is, különösen az IVT Leonardo de Vinci programban.

A fogadó szervezet és a brassói Remus Răduleţ Energetikai Műszaki Főgimnázium  közösen folytatták le az LLP-LdV/ IVT/ 2012/RO/137 projektet, amely különösen sikeres volt, és rendkívüli hatást gyakorolt a diákokra, a fogadó szervezetre és az iskola közösségi image- re.

A debreceni NI különösen értékes befogadó partnernek bizonyult, csúcstechnológiájával és termékeivel. A valódi munkakörnyezet tapasztalatai a résztvevők legmagasabb szintű gyakorlati képzési igényeit elégíti ki.

A sikeren felbuzdulva, 2015 júniusában, az Erasmus + programon keresztül, egy második tanulócsoport 3 hetes tanfolyamot végez.

 

A 10 résztvevő diákot az automatizálás, a mechatronika és elektromos berendezések osztályokból válogatták ki.

Ezeknek a tanulóknak egyedülálló lehetőségük nyílt az elektronika területén alkalmazott legújabb munkamódszereinek megismerésére (SMD technológia, reflow technológia, mikroszkópos forrasztás). A "lean tehnology" koncepció alkalmazásával a résztvevők hatékony, alacsony idő- és energiafogyasztást igénylő munkaszervezésre, valamint a technológiai áramlás optimális tervének kialakítására láthatnak példát .

A két évvel ezelőtti példa után, valamint a 2015. júniusában közvetített események után, 10 résztvevő diákhoz 13 alkalmazott munkatársat vontak be, akik megfelelő képzésükkel elégítették ki az elvárásokat, optimális munkakörülményeket biztosítva.

A befogadó szervezet projektcsapata csak a projekt célkitűzéseihez, szakmához szigorúan kapcsolódó tevékenységekbe vonta be a résztvevőket, és a javasolt munkaprogrammal összhangban gondosan , felelősen, szakértelemmel  folytatja munkáját.

Az elhelyezés kezdetén mindegyik hallgatónak lehetősége volt egy- két napig minden szakrészlegen (a fejlesztéshez vagy az új kompetenciák megszerzéséhez szükséges időtől és igényektől függően) egymás felváltásával dolgozni. Az elhelyezés utolsó részében lehetőség adódott egy munkahely kiválasztására, és itt az új, előnyben részesített szakmai kompetencia típus megerősítésére.

Az érintett személyzet elkötelezettsége és szakértelme, a szakképzésbe fektetett fontos, mennyiségi és minőségi anyagi, erőforrások garantálják a hallgatók szakmai képzésének sikerességét a brassói Remus Răduleţ Energetikai Műszaki Főgimnáziumban.

Képtár